bacshandball.hu

Továbbra is nyílt a megyei női bajnokság – hétvégi eredmények

Egy gőzelem, egy döntetlen és egy vereség az NB I/B-ben, hozta a kötelezőt a Kalocsa a megyei rangadón, szoros meccsen tartotta otthon a pontokat a Kiskőrös, továbbra is veretlen tavasszal a Baja az NB II-ben, papírforma eredmények a megyei férfi bajnokságban, látótávolságon belül a Miklós KC a nőknél – címszavakban a hétvége kézilabdás eseményei.

Csütörtök este kezdődött a forduló, amikor is a Kecskeméti TE-Piroska szörp az Ózdi KC csapatát fogadta a férfi NB I/B-ben. A találkozó elején magához ragadta  kezdeményezést a hazai csapat és 10 perc alatt három gólos előnyt harcolt ki. Ugyan a félidő derekán a vendégek visszakapaszkodtak egy gólra, a szünetre ismét kényelmes kecskeméti előnnyel mehettek a csapatok. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: a KTE végig vezetett, a borsodiak pedig futottak az eredmény után, a vége három gólos kecskeméti siker lett. Nem sikerült a bravúr a tartalékos kerettel utazó Mizse KC-nek Algyőn. Bár 25 percig tartották magukat Benkéék, mi több, 3-4 góllal is vezettek, a lendület csak eddig tartott, a hazaiak folyamatosan jöttek vissza a meccsbe és a szünetre már náluk volt az előny. A második játékrész elejét megnyomta az Algyő, tetemes előnyt harcoltak ki, amit a végéig meg is tartottak. A nők mezőnyében a tavasszal három győzelemmel rajtoló Kecskeméti NKSE a második helyezett Szent István SE-t látta vendégül. Villámrajtot vett a fővárosi csapat, négy perc alatt négyet vágtak, miközben a hazaiak a kaput sem találták el, így Varga József edző rögtön időt is kért. Ez jó hatással volt a kecskemétiekre, a félidő közepén egalizáltak, majd a vezetést is átvették, a szünetre azonban ismét döntetlent mutatott a tábla. A második etap viszonylag hosszú gólcsenddel indult, majd a vendégek idővel átvették a vezetést és három gólos előnyt csikartak ki. A KNKSE nem hagyta magát, sikerült egalizálni, az utolsó percben mindkét csapat támadhatott a győzelemért, de egyik oldalon sem jutottak lövésig, így igazságos döntetlen született.

Az NB II dél-nyugati csoportjában a Kiskőrös KSK heroikus küzdelemben múlta felül a Hőgyész csapatát. Bár a szünetben még két gólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző, a kőrösiek a második félidőt koncentráltabb játékkal hozták le és arattak minimális különbségű győzelmet. A várakozásoknak megfelelően sima meccset hozott a megyei derbi: a Kalocsai KC fölényes győzelemmel zárt a Kiskunhalasi UKSC ellen. Pedig az első félidő egészen a huszonötödik percig kiegyenlített játékot mutatott: bár a Kalocsa vezetett, a halasiak rendre csak egy-két találattal voltak lemaradva. A félidő hajrájában aztán elfogyott a vendégek lendülete, a hazaiak pedig könyörtelenül kihasználták az adódó lehetőségeket és öt perc alatt nyolcat tettek közé. A második félidőből elején Nagy Richárd villogott, az ő góljai is kellettek ahhoz, hogy alig négy perc után már tíz volt közte. A további izgalmak így elmaradtak, a vége kiütés: 41-28-as kalocsai győzelem lett, akik ezzel a győzelemmel felléphettek a tabella harmadik helyére. Óriási meccsen őrizte meg tavaszi veretlenségét a Bajai KSE, a második Mecseknádasd látogatott hozzájuk. Az egész mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, mindössze egyszer volt kettőnél nagyobb különbség. A találkozó első játékrészében fej-fej mellett haladtak a csapatok, 30 percnyi küzdelem után egyel a vendégek vezettek. A második félidő elején jó szériát kapott el a Baja és három gólos előnybe került. A vendégek rögtön időit is kértek, aminek meg lett az eredménye, mert három perc alatt ledolgozták a hátrányukat. A félidő közepén a vendégcsapatnak volt egy közel tíz perces góltalan időszaka, de a bajai támadógépezet is akadozott és nem sikerült két gólnál nagyobb előnyt kiharcolni. 26 – 26 lett a végeredmény, az egy pontra feltétlenül rászolgáltak a bajaiak, kicsit nagobb odafigyeléssel a győzelem is sikerülhetett volna. A déli csoportban a a Kiskunfélegyházi HTK a vártnál nehezebben gyűrte le a sereghajtó Tempo KSE-t. Ugyan az első játékrész közepén már néggyel is vezettek, a fordulásra csak kettő maradt a vendég Félegyháza előnyéből. Mi több, a  szentlőrinci csapat a második félidő közepén egalizálni is tudott. Innentől minden félegyházi gólra érkezett hazai válasz, egészen az utolsó percig, ekkor már nem maradt ideje a Temponak az egyenlítésre, így ha döcögősen is, de hozta a kötelezőt a KHTK. Nem sikerült a meglepetés a KIKI Sportnak: viszonylag simán kaptak ki a harmadik helyen tanyázó Dunaharaszti otthonában. Szintén nem sikerült a bravúr a hazai pályán játszó Kiskunmasjai KC-nek. Az első félidőben még tartották a lépést a bajnoki címért küzdő Köröstarcsával szemben, a második félidő közepén azonban a vendégek  egy 10-1-es szériával eldöntötték a találkozót. A bentmaradás szempontjából igen fontos győzelmet aratott a Bácsalmási PVSE a női NB II dél-keleti csoportjában. A sereghajtó Makó otthonában a 11 gólt szerző Komenda Dajana és a 10 gólig jutó Nagy Marianna vezérletével már az első játékrész derekára megnyugtató előnyt harcoltak ki, amit végig tartani is tudtak.

A megyei férfi bajnokságban az élmezőny pályára lépő csapatai nyerni tudtak. A Kecel hazai pályán nyert fölényesen a Félegyházi KSC ellen, míg az Euroscale Kecskemét I. Soltvadkerten aratott nagyarányú győzelmet. Az eredmény csalóka, mert a Bácsalmás is viszonylag simán nyert Tiszakécskén. Bár az első gólt a hazaiak szerezték, bő tíz perc után már öt volt a bácsalmási előny, melyet a szünetre hétre növeltek. A második félidőben igyekezett visszajönni a meccsbe a Kécske, de háromnál közelebb nem tudtak kerülni a rutinos vendégekhez, akik végül 28-24-re nyertek. Az alsóházi derbin a Csávoly otthon tartotta a pontokat a Tiszaalpárral szemben.

A megyei női bajnokságban a Miklós KC két pontra került a bajnoki döntőt érő negyedik helytől, méghozzá úgy, hogy a harmadik Kiskunmajsát múlták felül. Hektikusan alakult az első félidő: gyors gólváltás után előbb a hazaiak lőttek zsinórban hét gólt, ezután a vendégek hatot, majd a félidő végén ismét a vendéglátók zörgették meg ötször a majsai hálót válasz nélkül. A második félidőben tíz percig tartotta tetemes, nyolc gólos előnyét a Miklós KC, de ismét volt egy majd’ tíz perces rövidzárlatuk, ezalatt a majsai Vadmacskák ötször is beköszöntek. Az utolsó öt percre három gólos hazai előnnyel érkeztek a felek, a vendégek hősiesen küzdöttek, de nem tudták ledolgozni a hátrányukat. A végeredmény ugyanúgy 22-21 lett, mint a két csapat őszi találkozóján, de ezúttal a Miklós KC neve mellé kerültek a pontok. Az éllovas Kalocsa simán nyert Soltvadkerten, a második helyen álló KNKSE II. számára pedig elég volt a Bácsbokod öt perces kihagyása. Az első játékrészben kéz-a-kézben haladtak a csapatok, egészen a 25. percig, ekkor Krenner Fanni vezetésével zsinórban lőtt hatot a kecskeméti junior csapat és szerzett négy gólos előnyt a szünetre. A második félidőben jobbára felváltva estek a gólok, a hazaiak ügyesen tartották a megszerzett előnyüket és végül a meccset is néggyel nyerték. A Bácsbokod vereségével a Kiskőrösi NKSZSE is újra képbe került a négyes döntő kapcsán, ők Tiszakécskén nyertek tízzel. A forduló ötödik meccsén az egyre jobban összeálló Mizse KC viszonylag simán, hattal győzte le a Nemesnádudvart.